S.K.F. K.S. POGOŃ Nowa Dęba - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Kolejne trofea szachowe wywalczone w Nowej Dębie !!

  • autor: pogon-nowadeba, 2012-10-03 19:57

29 września odbył się 2 Nowodębski Turniej Szachowy organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe „POGOŃ” wraz Samorządowym Ośrodkiem Kultury z Nowej Dęby tym razem rozgrywany o puchar ufundowany przez Krystiana Rzemienia Dyrektora SOK. 

Galeria zdjęć


nowa-galeria-3894381.jpg nowa-galeria-3894382.jpg nowa-galeria-3894383.jpg

W turnieju wzięło udział ponad 40 zawodników z Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Kolbuszowej, Mielca, Dzikowca, Wólki Podleśnej, Cmolasu, Majdanu Królewskiego oraz Nowej Dęby.

http://www.youtube.com/watch?v=CEmcakkYKMs&feature=share&list=UUg2BJBYjKwQvvlTaIicxl6g

Turniej rozegrano na dystansie 9 rund z tempem gry 15 minut na zawodnika. Zawodnicy byli kojarzeni systemem szwajcarskim. Sędzią Głównym turnieju był Marian Bysiewicz – sędzia klasy międzynarodowej z Podkarpackiego Związku Szachowego. 

Przebieg zawodów odzwierciedla emocje jakie towarzyszyły zawodnikom do ostatniej rundy. O ile po rozegraniu ośmiu rund znani byli zdobywcy I i II miejsca w Grupie A (grupa seniorów) o tyle walka o trzecie miejsce rozgrywała się w ostatniej - 9 rundzie - zawodów. Właśnie w tej rundzie zawodnik gospodarzy Przemysław Nowak miał szansę na zajęcie III miejsca, gdyż w przypadku wygranej z Eugeniuszem Czarnikiem z Kolbuszowej uzyskał by 6,5 pkt tym samym wyprzedzając Leszka Mokrzyckiego z Leżajska. Niestety decydującą partię Przemysław Nowak przegrał i zajął miejsce tuż za podium i tak osiągając znaczący sukces, gdyż wyprzedził bardziej utytułowanych zawodników, jak i zwycięzców pierwszego turnieju szachowego Kazimierza i Alberta Tęczę z Dzikowca. Ponadto z uwagi na bardzo dobrą grę uzyskał III kategorię szachową. 

Dobrym wynikiem pochwalić może się też Hubert Krasowski na co dzień nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 z Nowej Dęby, który w wspaniałym stylu wygrał trzy pierwsze partie ulegając dopiero w czwartej rundzie późniejszemu zwycięzcy turnieju Jakubowi Mazurowi z Rudnika Nad Sanem. 

 

Ostateczna klasyfikacja w grupie A wygląda następująco:


1 miejsce Jakub Mazur z Rudnika Nad Sanem (wynik 8.5 pkt)
2 miejsce Eugeniusz Czarnik z Kolbuszowej (wynik 8.0 pkt)
3 miejsce Leszek Mokrzycki z Leżajska (wynik 6.0 pkt)
4 miejsce Przemysław Nowak z Nowej Dęby (wynik 5.5 pkt)
5 miejsce Hubert Krasowski z Nowej Dęby (wynik 5.5 pkt)


W grupie B (juniorów) dobrze prezentowali się zawodnicy z Nowej Dęby, którymi byli Piotr Nowak i Piotr Sudoł na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Nowej Dębie. Niestety w grupie tej dominowali zawodnicy regularnie biorący udział w turniejach szachowych. Pierwsze miejsce zdobył Michno Marcin z Wólki Podleśnej, drugie miejsce Tomasz Szczepanowski z Kielc i trzecią lokatę uzyskał Jakub Piskała z Tarnobrzega. Piotr Nowak wyprzedził zawodników z Alfredówki Dominika i Patryka Wdowiak oraz Zofię Lidwin ostatecznie zajmując lokatę w środku tabeli. 

 

źródło: Portal INFONOWADEBA.PL


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1749]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najnowsza galeria

Kolejne trofea szachowe wywalczone w Nowej Dębie !!
Ładowanie...

Reklama

Buttony

Zegar

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 11, wczoraj: 22
ogółem: 183 280

statystyki szczegółowe