Konferencja w Tychach z udziałem nowodębskich pogoniarzy.

• autor: pogon-nowadeba, 2012-01-29 18:36

Powiedźcie mi ...  dlaczego, dlaczego Polska, która jest o wiele większym krajem od Holandii nie może mieć trenerów i zawodników światowej klasy ? – zapytał   uczestników konferencji Remko Ten Hoopen – trener grup młodzieżowych klubu NEC NIJMEGEN.

Trzeba zmienić mentalność, trzeba zmienić myślenie wszystkich, którzy zajmują się piłką nożną, zwłaszcza szkoląc dzieci i młodzież bo tylko w ten sposób, będzie można odnieść zamierzony cel i tym samym sukces sportowy – tak można było jasno wywnioskować z przekazu holenderskiego szkoleniowca i innych osób prowadzących I Międzynarodową Konferencję Szkoleniową zorganizowaną przez Akademię Piłkarską GKS Tychy, która odbyła się w dniu 28.01.2012 r. z udziałem trenerów, nauczycieli i osób zajmujących się organizacją i szkoleniem dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć

1-miedzynarodowa-konferencja-apn-gks-tychy-3001801.jpg 1-miedzynarodowa-konferencja-apn-gks-tychy-3001805.jpg 1-miedzynarodowa-konferencja-apn-gks-tychy-3001815.jpg

Poza wymienionym już trenerem konferencję prowadzili: Marcin Kuśmierz – Prezes APN GKS Tychy, Jarosław Ziemba – trener koordynator APN GKS Tychy ds. Szkółek Partnerskich, Remigiusz Smoliński – trener APN GKS Tychy, Marek Śledź – wieloletni trener koordynator klubów KKS LECH Poznań i AMICA Wronki oraz Członek Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN.

Już na wstępie konferencji Prezes APN Marcin Kuśmierz przedstawił strukturę, zasady funkcjonowania i organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Tychach.

W czasie wystąpienia podkreślił, że obecny kształt Akademii był wynikiem ciężkiej pracy, zmiany podejścia wielu osób, zaczynając od przedstawicieli klubów sportowych z Tych, kolejno rodziców, jak i samych zawodników, ale ostatecznie osiągnięto zamierzony cel.

W tym miejscu należy dodać, iż APN GKS Tychy uważana jest  – mimo swojej dość krótkiej działalności - za jedną z najlepszych organizacji szkolących dzieci i młodzież co podkreślił nawet w swoim wystąpieniu gość z Holandii będący pod wrażeniem zaangażowania osób tworzących Akademię dodając, że wiele klubów w jego kraju nie jest tak dobrze zorganizowana jak APN GKS Tychy.

Trudno opisać cały przebieg konferencji, gdyż przedstawione tematy jak i pokazowe treningi w szczególności trening bambini – dzieci w wieku 4 – 6 lat – przeprowadzony   przez Jarosława Ziembę i Remigiusza Smolińskiego podkreśliły, że niczego nie da się robić zwłaszcza trenować dzieci i młodzież, jeżeli nie robi się tego z pasji i pełnym zaangażowaniem.

Jeżeli trenerzy nadal będą traktować wykonywany przez siebie zawód bez wizji i przekonania oraz po to aby „mieć zajęcie” lub „łatwy dochód” nie da się osiągnąć wymiernych efektów w pracy trenerskiej.

Takie samo odczucie można było odnieść z kolejnych bloków tematycznych prowadzonych przez Marka Śledzia oraz Remko Ten Hoopena.

Szczególnie holenderska wizja w procesie nauczania według wizji TIC (Technique, Insight, Communication) nakreślona przez szkoleniowca grup młodzieżowych NEC NIJMEGEN, wywarła dość duże wrażenie na uczestnikach.

Stoją od lewej: Remigiusz Smoliński, Wojciech Bulanowski, Marcin Kuśmierz, Marek Śledź, Jarosław Ziemba, Remko Ten Hoopen (w zielonym dresie), Wojciech Krzeszewski, Tomasz Licak.

Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz materiały szkoleniowe, a dodatkowo miłym akcentem dla nas jako przedstawicieli z Nowej Dęby był fakt, iż dzieci nowodębskiego Orlika będą mają okazję wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Tychy Cup 2012 w którym biorą udział reprezentacje klubów m.in. APN GKS Tychy, Ruchu Chorzów, Rekordu Bielsko Biała.

W konferencji wzięli udział Wojciech Bulanowski i Tomasz Licak – SKF/KS „Pogoń” Nowa Dęba oraz Wojciech Krzeszewski – „Orlik” SOSiR Nowa Dęba, a koszty udziału w konferencji zostały pokryte ze środków własnych przedstawicieli SKF „Pogoń”.

SKF „POGOŃ” Nowa Dęba składa gorące podziękowanie Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy za zaproszenie i możliwość udziału w konferencji.