1 Amatorski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego dla Dzieci !

• autor: pogon-nowadeba, 2011-09-01 18:46

W dniu 11 września 2011 r. na terenie boiska ORLIK przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbędzie się 1 Amatorski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego dla Dzieci.

Turniej skierowany jest do dzieci Szkół Podstawowych klasy 3 - 6 z terenu miasta i gminy Nowa Dęba.

Patronat nad Turniejem objął Poseł na Sejm RP Pan Mirosław PLUTA, który jednocześnie ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców Turnieju Łuczniczego.

Regulamin turnieju w rozwinięciu.

Zgłoszenia do udziału w Turnieju należy składać w dniu turnieju lub telefonicznie na nr 608-383-180.

Dzieci zgłoszone do zawodów muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Organizator zapewnia sprzęt w postaci łuków tradycyjnych marki SAMICK POLARIS z celownikiem i podstawką.

Zawodnicy mogą korzystać z własnego sprzętu łuczniczego z zachowaniem zasady, iż uczestnik musi posiadać bezwzględnie łuk tradycyjny z celownikiem i podstawką na strzałę (łuki bloczkowe nie będą dopuszczone);

Turniej  będzie rozgrywany na dwóch torach jednocześnie w trakcie którego zostaną rozegrane dwie serie po 5 strzałów na odległości: 1 - 15 m, 2 - 10 m.

Czas na wystrzelenie 5 strzał wynosi 7 minut w każdej serii.

O ostatecznym wyniku zadecyduje suma uzyskanych punktów w dwóch seriach (max. pkt do uzyskania = 100)

W przypadku takiej samej ilości punktów decydujących o zajęciu miejsc 1-3 zostanie rozegrana seria 3 po 5 strzałów dla każdego zawodnika z odległości 10 m.

Szczegółowe zasady rozgrywania turnieju w poniższych regulaminach:

Regulamin turnieju: http://s2.fbcdn.pl/5/clubs/48365/data/docs/regulamin-zawodow.doc

Regulamin zawodów łuczniczych na otwartych torach: http://s2.fbcdn.pl/5/clubs/48365/data/docs/regulamin-mistrzostw-luczniczych.pdf

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA !!!

W ZWIĄZKU Z SUGESTIAMI DZIECI DOTYCZĄCYMI ODLEGŁOŚCI JAK I PO WSTĘPNYM "TRENINGU" ODLEGŁOŚCI W POSZCZEGÓLNYCH SERIACH ZOSTANĄ ZMIENIONE NA:

1 seria - 8 m

2 seria - 10 m