S.K.F. K.S. POGOŃ Nowa Dęba - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

HISTORYCZNY UDZIAŁ DZIECI Z NOWEJ DĘBY W MECZU LIGII...

  • autor: pogon-nowadeba, 2011-08-16 21:21
HISTORYCZNY UDZIAŁ DZIECI Z NOWEJ DĘBY W MECZU LIGII MISTRZÓW

„Jakie cudowne i słodkie te dzieci” – takie słowa było słychać na trybunach tuż przed rozpoczęciem najważniejszego meczu fazy Play Off Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami WISŁY Kraków z APOELEM Nikozja, który rozstrzyga o awansie tej drużyny do rozgrywek na najwyższym klubowym poziomie.

O kim mowa - oczywiście o dzieciach z Nowej Dęby na co dzień trenujących na ORLIKU przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie pod okiem Wojciecha KRZESZEWSKIEGO, które w środę wieczorem wprowadzały zawodników WISŁY i APOELU pod nadzorem przedstawicieli samego klubu jak i UEFA, przed pierwszym gwizdkiem głównego arbitra zawodów. 

Tak, to nie żart. To dzieci z Nowej Dęby czyli Emilka, Wiktoria, Fabianka, Szymon, Sebastian, Błażej, Radek, Eryk, Patryk, Hubert K., Kacper Ch., Hubert M., Kacper K., Filip S., Wojtek, Filip M., Bartek, Dawid, Michał, Kamil Ch., Sergiusz i Kamil P., które zostały wyróżnione przez Wielki Klub WISŁA KRAKÓW, zaproszeniem do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w kraju i za granicą.

Zaznaczyć należy, iż nasze pociechy ubrane były w koszulki z napisem „UNITE AGAINST RACISM” (w tłumacz. ZJEDNOCZENI PRZECIW RASIZMOWI), które to zostały im wręczone na pamiątkę po zakończonym „występie”.

Dzieci z małego miasteczka - Nowej Dęby, lecz jak ważne i wzniosłe przekazywali przesłanie, które kierowane było na cały świat poprzez transmisje telewizyjne i radiowe. 

Trudno opisać emocje i radość jaka towarzyszyła naszym pociechom. Może teraz jeszcze niektórzy nie zdają sobie sprawy z faktu docenienia ich przez krakowski klub „WISŁA”, ale za kilka lat zapewne ze wzruszeniem i nie mniejszą radością będą oglądać swoje zdjęcia, jak i filmy ze swojego udziału.

Chociaż przez chwilę udało im się zasmakować emocji i być bezpośrednimi uczestnikami wydarzenia nie tylko w krajowym, ale i światowym wydaniu i to wszystko dzięki dobremu sercu i sympatii przedstawicieli Klubu jakim jest WISŁA.
 


Słowa nie opiszą tego wszystkiego czego można było doświadczyć. Miło jest opisywać takie wydarzenia, ale nie doszły by one do skutku, gdyby nieocenione wsparcie ze strony ludzi dobrej woli.


Osobami, które jako pierwsze czując rangę wydarzenia i zapewne jego historyczny wymiar dla Nowej Dęby zadeklarowały pomoc w wyjeździe dzieci do Krakowa byli: Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Pan Adam SZURGOCIŃSKI, Firma MAREK TRAVEL-ACTIV TRADE w osobie Prezesa tejże Firmy PaniDoroty SIEKIERKA oraz firmie RESACO - Wojciecha ŚMIECHA.


Wszystkim tym osobom jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ” w Nowej Dębie pragniemy złożyć gorące i z głębi serca płynące podziękowanie, gdyż - nie ukrywając - bez dobrej woli tych osób nie udało by się w tak krótkim czasie zorganizować tego wyjazdu.

Nie mniej gorące podziękowania składamy na ręce Rodziców naszych „Małych Orlików”, gdyż dzięki nim dzieci miały możliwość przeżycia wielkiej przygody.

Osoby, które posiadają nagrania lub fotografie proszone są o przesłanie na adres poczty internetowej pogon-nd@wp.pl. 


Dziękujemy !!

Foto: oficjalna strona internetowa WISŁY KRAKÓW www.wislakrakow.pl


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [2211]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Reklama

Buttony

Zegar

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 28, wczoraj: 22
ogółem: 183 297

statystyki szczegółowe