S.K.F. K.S. POGOŃ Nowa Dęba - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Logowanie

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Jazda jazda jazda BIAŁA GWIAZDA .......

  • autor: pogon-nowadeba, 2011-08-14 10:08

Słowami, które wykrzyczeli m.in. „mali kibice” z nowodębskiego ORLIKA i zawodnicy aktualnego Mistrza Polski WISŁY KRAKÓW, zakończył się zwycięski mecz tej drużyny z zespołem Zagłębia Lubin.

Wyjazd na mecz był w pełni zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ”, które w ten sposób zamierza wypełniać cele statutowe, gdyż od chwili jego istnienia był zamiar, aby zwłaszcza dzieci z Nowej Dęby i okolic miały możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach sportowych na najwyższym poziomie - mówi Wojtek Bulanowski z SKF „Pogoń”.

Świetna pogoda i Lajkonik.

Korzystając z pobytu w Krakowie i słonecznej pogody „Orliki” wraz trenerem Wojciechem Krzeszewskim z SOSiR oraz opiekunami,  odwiedziły Zamek Królewski na Wawelu, jak i Rynek Główny, ale co najważniejsze w końcu udało się spotkać „krakowskiego lajkonika”. 

 

Z uwagi na przypadającą rocznicę „Cudu Nad Wisłą” - Bitwy Warszawskiej z 1920 r. dzieci miały okazję odwiedzić pomnik Józefa Piłsudskiego oraz Żołnierzy Legionów.

Oczekiwanie na mecz, rozgrzewka zawodników i prezent od Wisły.

Po krótkim „spacerze po Krakowie” dzieci uśmiechnięte, aczkolwiek trochę zmęczone dotarły  na stadion WISŁY, gdzie odwiedziły Sklep „WIŚLACKI ŚWIAT” zaopatrując się w niezbędne atrybuty kibica.

 

Po zakupach „Orliki” przy wejściu na stadion musiały - tak jak każdy kibic - przejść procedurę bezpieczeństwa, a w oczekiwaniu na mecz, mogły spokojnie obserwować rozgrzewkę zawodników obydwu drużyn - oczywiście z udziałem „Smoka Wawelskiego” oficjalnej maskotki „wiślaków”. 

Niemałą atrakcją był fakt, iż przy naszym sektorze rozgrzewkę prowadzili zawodnicy Wisły w tym jej pierwszy golkiper Sergei Pareiko.

W tym czasie od przedstawiciela Wisły Kraków dzieci otrzymały pamiątkowe kalendarze z zawodnikami tej drużyny.

W końcu upragniony mecz i wyjątkowa atmosfera na trybunach.

Mecz oczywiście rozpoczął się od hymnu Wisły Kraków, który w wykonaniu wszystkich kibiców sprawia nie małe wrażenie o czym przekonały się Nasze Orliki, a po nim były już tylko pojedynki najlepszych zawodników w kraju. 

Trudno w kilku słowach opisać atmosferę samego meczu Białej Gwiazdy, gdyż była ona wyjątkowa, a jej wyznacznikiem niech będą słowa wszystkich dzieci (bez wyjątku) „kiedy znowu przyjedziemy na mecz”. W tym miejscu – jak mówi Wojtek Bulanowski z SKF „Pogoń” - wypada podkreślić, że to co dało się zauważyć to fakt, iż na trybunach zasiadało dużo dzieci i młodzieży w tym całe rodziny co świadczy  o wysokim poziomie bezpieczeństwa na stadionie i nowych dobrych standardach w piłce nożnej”.

Samą atmosferę i oprawę obrazuje krótki filmik z pierwszego ligowego meczu gospodarzy na własnym stadionie zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków.

Podziękowanie

Jak każda tego typu inicjatywa, tak i ten wyjazd nie obył się bez pomocy różnych osób, dlatego też w imieniu SKF „Pogoń” składamy im serdeczne podziękowania tj. Posłowi na Sejm RP Panu Mirosławowi Plucie, Radnemu Rady Miasta i Gminy Markowi Ostapko, Firmie „RESACO” - Wojciech Śmiech oraz Panu Bogdanowi Kupcowi.

W tym miejscu wypada podkreślić wyjątkową dobrą wolę i serdeczność przedstawicieli klubu Wisła Kraków, którzy za każdym razem przyjmują nas bardzo gościnnie.

Szczególne podziękowanie dla Rodziców wszystkich dzieci za obdarzenie zaufaniem naszego stowarzyszenia i liczymy, iż w niedługim czasie uda się zorganizować podobne przedsięwzięcie do udziału, którego już teraz gorąco zapraszamy.

                                                                                              Tekst i foto:  SKF „Pogoń”

                                                                                               Film:www.wisla.krakow.pl


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [2370]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najnowsza galeria

Kolejne trofea szachowe wywalczone w Nowej Dębie !!
Ładowanie...

Reklama

Buttony

Zegar

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 46, wczoraj: 22
ogółem: 183 315

statystyki szczegółowe