POGOŃ Nowa Dęba w akcji \"NOWA DĘBA ODDAJE KREW\" !!

• autor: infonowadeba, 2011-08-08 20:20

Ponad 40 osób wzięło udział w sobotniej akcji „Nowa Dęba oddaje krew” organizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Pogoń Nowa Dęba.

Pomysłodawcą inicjatywy był Robert Wołosz – W okresie wakacyjnym brakuje krwi. Ponadto osoby, które nie znają swojej grupy krwi mogą w ten sposób bezpłatnie uzyskać informację na ten temat. Przy okazji oddawania krwi, dzięki otrzymanym wynikom badania krwi, możemy również uzyskać informacje na temat stanu naszego zdrowia- mówi.

Realizacją akcji zajmowali się medycy z Tarnobrzega i Rzeszowa. Każda osoba oddająca krew musiała przejść kilka etapów m.in. rejestrację, wypełnienie specjalnego formularza czy badanie krwi. Zdarzyło się, że niektóre osoby na swoją kolej musiały czekać ponad dwie godziny. Jednak nikomu nie zabrakło cierpliwości. Oprócz tradycyjnych czekolad osoby biorące udział w akcji otrzymały wejściówki na krytą pływalnie Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na dowolny mecz Stali Nowa Dęba.

Akcja zakończyła się sukcesem. W piśmie kierowanym do stacji krwiodawstwa prognozowaliśmy, że weźmie w niej udział ok.30 osób. Tymczasem na naszej liście znalazły się 44 osoby.- podsumowuje Wojciech Bulanowski, prezes SKF Pogoń. – Cieszy również fakt, iż dwie osoby zadeklarowały chęć pozostania dawcą szpiku- dodaje.

Relacja wraz ze zdjęciami na portalu INFONOWADEBA.PL - link poniżej

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom które brały udział w akcji i przyczyniły się do jej pozytywnej realizacji.

źródło: www.infonowadeba.pl