Historia powstania SKF Pogoń

O Klubie S.K.F. K.S. POGOŃ.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "POGOŃ" w Nowej Dębie powstało w kwietniu 2011 roku na mocy Decyzji Starosty Tarnobrzeskiego, wpisującej stowarzyszenie do rejestru prowadzonego przez Starostwo Tarnobrzeskie.

Zostało założone przez grupę Przyjaciół-Pasjonatów różnych dyscyplin sportowych z różnych okresów dziejów Polski,  jak i innych dziedzin nierozerwalnie związanych ze sportem, a bez których nie możliwa byłaby właściwa realizacja celów statutowych.

Nazwa "POGOŃ", jak i herb ściśle nawiązuje do tradycji historycznych naszego kraju w tym sportowych tj. słynnej POGONI LWÓW.

Zapał członków reaktywowanego, najstarszego klubu polskiego m.in. w osobie naszego Przyjaciela "Lwowskiego Pogoniarza" Marka HORBANIA, dał podwaliny pod powstanie Stowarzyszenia - Klubu w Nowej Dębie o tej samej nazwie.

Realizując cele statutowe przede wszystkim zamierzamy stosować zasadę - w myśl zapisów "Statutu" Pogoni - że wszyscy w grupie traktowani będą jednakowo i godnie.

Zgodnie z podjętą uchwałą Walnego Zebrania Członków nowodębskiej POGONI, utworzono trzy sekcje sportowe - FUTSALU, SZTUK WALKI, SZERMIERKI I ŁUCZNICTWA - które zamierzamy rozwijać w miarę posiadanych możliwości materialnych.

Liczy się dla nas nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej, ale bardzo dobre relacje i zdrowe współzawodnictwo w grupie, a także wypracowywanie u członków takich wartości jak: chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym i umiejętne oparte na honorowych i moralnych zasadach współżycie w społeczeństwie.

W czasie prowadzonych zajęć, kursów, szkoleń, obozów itp.  przewiduje się również zajęcia propagujące chlubne tradycje regionu oraz kraju, jak i podnoszące poziom kultury języka polskiego.

Nie bez znaczenia będzie fakt osiąganych wyników w nauce, aby w razie konieczności była możliwość pomocy każdemu członkowi SKF POGOŃ.

Jak każde nowopowstałe Stowarzyszenie napotykamy wiele problemów, ale dzięki determinacji i chęci dążenia do celu liczymy, iż będzie się ono rozwijało w myśl pierwotnych założeń.

Jednocześnie dzięki doświadczeniu, jak i dobrych relacjach z naszymi Przyjaciółmi z Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba, już teraz posiadamy możliwości pomocy w organizacji różnych imprez sportowych i rekreacyjnych.

Gorąco zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby wstąpić do grona członków SKF "POGOŃ" w Nowej Dębie, jak i tych którzy chcieliby w jakikolwiek sposób wspomóc działalność Stowarzyszenia.

Podkreślamy, że jesteśmy w stanie przygotować indywidualną ofertę opracowaną z myślą o każdym, kto zechce nam pomóc, gdyż zdajemy sobie również sprawę, iż "nic nie jest za darmo".

Zaznaczamy, że każda taka oferta będzie wyjątkowa, gdyż myśląc o darczyńcach (itp. osobach), poniekąd myślimy o dobrym imieniu i rozwoju Naszej "POGONI".

Zarząd SKF "POGOŃ" w Nowej Dębie